Preloader
Seo Yönetimi

Seo Yönetimi

Elbette, sitenize Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarından mümkün olduğunca fazla trafik çekmek istiyorsunuz. Bu nedenle arama motoru optimizasyonu veya SEO hizmetleri konusunda uzmanlaşmış dijital pazarlama ajanslarına yöneliyorsunuz.

 

SEO hizmetlerinin” ne anlama geldiği, nelerin dahil olduğu ve nasıl ölçülebileceği konusunda kafa karıştırıcı ve hatta biraz gizemli sorular oluşabilir. Basitçe söylemek gerekirse, SEO'nun amacı, sitenizin (veya sayfanızın) arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) mümkün olduğunca yüksek görünmesini sağlayarak sitenize (veya sitenizdeki belirli sayfalara) gelen kaliteli ziyaretçi sayısını en üst düzeye çıkarmaktır. Belirli bir anahtar kelime grubu için SEO hizmetlerinin içerdiği beş temel alan ise şunlardır:

 

Teknik SEO

Bir web sitesi oluştururken, yalnızca içerik ve tasarımı değil, aynı zamanda aramada sitenizi büyük ölçüde etkileyebilecek teknik "perde arkası" ayrıntılarını da dikkate almak önemlidir. Teknik SEO, arama motorlarının bir web sitesini sıralarken göz önünde bulundurduğu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli unsurları içerir:

 

·         Sayfa hızı.

·         Kırık bağlantılar (dahili ve harici).

·         Tarama hataları.

·         Mobil uyumluluk.

·         Site haritası erişilebilirliği.

 

Tüm bu bilgiler ışığında bir web sitesinin perde arkasında nasıl optimize edileceğini anlayan ve her bir faktörün bir sitenin arama trafiğini yönlendirme yeteneğini nasıl etkileyebileceğini açıklayan bir firmaya ihtiyacınız vardır.

 

Sayfa İçi SEO

Sayfa içi SEO, kullanıcı deneyimine ve ilgili anahtar kelimeler için sayfa içeriğini optimize etmeye odaklanır. Mükemmel web sitesi içeriği yazmak, arama motorları tarafından bulunacak zengin anahtar kelimelerle kullanıcı için ilgi çekici ve alakalı içeriği birleştirmek demektir.

 

Sayfa içi SEO'yu optimize etme süreci şunları içerir:

 

·         Aranma hacmi yüksek anahtar kelime analizini gerçekleştirmek.

·         Sayfa içeriğinin, kullanıcının arama sorgusunu ve amacını karşılamasını sağlamak.

·         İçerik arasında güçlü bağlantılar oluşturmak için sayfadan sayfaya dahili bağlantılar oluşturmak.

·         Dahili bağlantıları ilgili ve saygın giden bağlantılarla dengelemek.

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyon, öncelikle yetkili ve ilgili sitelerden bağlantılar oluşturmaya odaklanır. Bağlantı kurmanın iki temel faydası vardır. Trafiği web sitenize geri çekmek ve daha da önemlisi, arama motorlarına web sitenizin işin ehli olduğunu göstermek.

 

Bağlantı iletişimi dizinindeki listelere ulaşarak, farklı siteler de içerik yayına almak, forumlarda etkileşime geçmek ve daha fazla farklı konulara dahil olmak içerebilir.

 

Bağlantı oluşturma süreci şunları içerir:

 

·         Bağlantı kurma erişimi için değerli fırsatları araştırmak.

·         Stratejik sosyal yardım (e-posta , gönderiler, forum tartışması vb.).

·         Oluşturulan yeni gelen bağlantıları izleme.

 

Yerel SEO

Yerel SEO, yukarıdaki SEO taktiklerinin çoğuyla bağlantılıdır ve özellikle yerel veya bölgesel işletmeler için olduğu kadar sanal ortamda da faaliyet gösteren işletmeler için de önemlidir. Yerel SEO, hizmet verdiğiniz konumlarda işletmeniz için arama gösterimi elde etmeyi amaçlar. Örneğin, pet shop olarak hizmet verilen bölgede arama sonuçlarında ilk sıralarda gözükmek istenebilir. Harita içerisindeki konum, sıralama daha önemli bir hale geldiği için arama sonuçları da genel analizlerin ilerisine uzanabilir. Bu sayede hem satış hem de marka bilinirliği oluşturulabilir.

 

SEO Hizmeti için Profesyonel Çözüm

Arama motoru sıralamalarını etkileyen 200'den fazla faktör vardır. Google'ın algoritmasını günde neredeyse dokuz kez güncellemesinden bahsetmiyorum bile. YT Yazılım ve Bilişim ile çalıştığınızda, SEO hizmetlerimiz, arama motorlarında görünürlük kazanmanıza ve iş sonuçları oluşturmanıza yardımcı olacak bir strateji geliştirmeyi içerir. Amacımız, arama motoru sonuçlarını iyileştirmek için kullandığımız tüm taktikler hakkında müşterilerimizi güncel tutmaktır. Sizi SEO'yu iyileştirmenin en iyi yolları ve bu teknikleri trafiği iyileştirmek ve web sitenizde daha fazla ziyaretçiyi dönüştürmek için nasıl kullandığımız konusunda eğiteceğiz.