Preloader
Web Tasarım

Web Tasarım


 

Günümüz dünyasında hangi işi yapıyor olursanız olun firmanıza, şahsınıza, kurumunuza ya da ürününüze ait; tanıtım, açıklama ve e-ticaret amaçlı bir internet siteniz olması gerekmektedir. WEB sitenizi oluştururken amacınızla bağlantılı olarak web tasarımına ve yazılımına karar vermelisiniz.

 

WEB siteniz markanızın dijitalde rastlanacak ilk referansıdır. Bu yüzden prestijli olması ve bilgi kaynağı özelliği taşıması oldukça önemlidir. Kullanıcıların kolay ulaşabilir ve kullanabilir olması yani “userfriendly” bir yapıya sahip olması da tercih edilirliğini artıracaktır.

 

Tasarımdan Yazılıma

 

-          Firmanıza uygun bir web tasarımla; web sitenizi hazırlayan YT Yazılım ve Bilişim, tüm dünyanın kullandığı hazır template tasarımları markalarınıza uyarlar.

-           Markanın kurumsal renkleri, fontu ve logosuna uygun bir web tasarım çizgisi belirler.

-          Trendleri takip ederek belirlediği bu çizgiyi WEB sitesinin amacına uygun olarak uygular.

-          WEB sitesinde kullanılacak görselleri, potansiyel ziyaretçilere göre özenle seçer ve kullanır.

-          Amacı satış olan; yani e-ticaret sitelerinin tasarımı ile bilgi ya da tanıtım içerikleri WEB sitelerinin tasarımları ve yazılımsal kurguları da birbirinden farklıdır. Web tasarım süreçleri bu fark gözetilerek yürütülür.

 

Web tasarım alanında olduğu kadar yazılım alanında da bilgi ve tecrübe sahibi YT Yazılım ve Bilişim’in profesyonel ekibi tüm uzmanlıklarını sizler için sunar. Bu kapsamlı hizmet sayesinde eksiksiz bir web sitesi hizmeti alırken uzun yıllar kullanabileceğiniz, sağlıklı bir dijital ara yüz de sağlamış olursunuz. Sosyal medyanın yanı sıra dijitaldeki yüzünüz web sitenizi ne kadar güncel tutarsanız o kadar prestijli ve kaliteli görünür. Profesyonellerce hazırlanmış teknik ve tasarımsal alt yapısı uzman çıktısı olan web sitenizi güncel tutarak kalitenizi artırmak sizin elinizde olacaktır.

 

YT Yazılım ve Bilişim İle Web Tasarım Hizmeti Nasıl İlerliyor?

-          Müşteri yönlendirmeleri ile şekillenen WEB sitesi tasarım sürecinin son ayağında paylaşılır ve alınacak onaya göre devam edilir.

-          Müşterinin istek ve ihtiyaçlarını bir potada birleştiren YT Yazılım ve Bilişim, istenen WEB sitesini ihtiyaca ve teknik detaylara en uygun şekilde kurgulayarak hazırlar.

-          Gerekirse revizeler yapılır ve son hali ile yazılıma girer. Bu aşamada markadan teknik detaylardan ziyade tasarımsal görünüm ile ilgili onay alınır. Tasarımda kullanılan renkler, logonun konumlandırılması, yardımcı renklerin kullanımı, sayfa geçişleri, seçilen görseller, çapraz bağlanacak linkler, menü düzeni, header ve footer düzeni onaya sunulan tasarım kalemleridir.

-           Başarılı yürütülen bir web tasarım ve onay sürecinin ardından çıkan WEB sitesi istenen WEB sitesine en yakın hali olacaktır.

 

WEB sitesinin müşteri tarafından uzun yıllar sorunsuz kullanılması için aylık ve yıllık WEB sitesi bakımlarını da gerçekleştiren YT Yazılım ve Bilişim, sunduğu yönetim paneli özelliğiyle de admin kullanıcının hiç kimseye ihtiyaç duymadan sitesini yönetebilmesini sağlar. Yönetim paneli dahil tüm site karşılıklı olarak kontrolden geçtikten ve onaylandıktan sonra yayına alınır.

 

Oluşturduğumuz WEB sitelerinde ücretsiz olarak SSL modülünü aktif ediyor ve sitenizi mobil uyumlu olacak şekilde entegre ediyoruz. Peki bunlar neden önemli? Web sitesinde sınırsız sayıda ekleme, düzenleme ve silme yapabilmeniz için SSL modülünün tanımlı olması oldukça önemli. Bu sayede ürünleriniz değişse de, çalışanlarınız değişe de, yeni bilgiler eklemek isteseniz de köklü değişiklikler yapmanıza gerek kalmayacak; bu modül üzerinden tüm işlemlerinizi rahatça uygulayabileceksiniz. Bugün neredeyse tüm WEB siteleri mobil kullanıma uygun çünkü Google gibi arama motorları, algoritmaları sebebiyle, mobil uyumlu web sitelerini öncelikli olarak gösteriyor.